Üye Kayıt Üye Giriş

AUO En İnce Kenarlı Ekranı Üretti


AUO En İnce Kenarlı Ekranı Üretti


AUO adlı firma, akıllı telefonlarda bugüne dek görülen en ince kenarlı ekranı üretmeyi başardı. Bu sayede artık ekran boyutundan feragat etmeden telefon boyutları küçülebilecek.

AU Optronics, 2001 yılında Acer Display Technology tarafından akıllı telefon ekranları ve monitörler üretmek amacıyla kurulmuş ve o günden bu yana Acer'ın çoğu monitörünü üretmeyi başarmıştı.

Bugün yapılan açıklamaya göre firma, dünyanın gelmiş geçmiş en ince kenarlı akıllı telefon ekranını üretmeyi başardı. AUO'nun ürettiği ekranın kenarlarının et kalınlığı tamı tamına 3 milimetre.

Bu yeni ekranlar sayesinde artık akıllı telefon üreticileri telefonların boyutlarını küçültmek amacıyla ekran boyutlarından feragat etmek durumunda kalmayacak.

Yukarıda görselini gördüğünüz ekran, 4.46 inç büyüklüğünde ve az önce de belirttiğimiz gibi 3 milimetrelik kenarlara sahip. 720p çözünürlükte görüntüler elde edilebiliyor.

Bu da et kalınlığı açısından bu ekranı LG'nin Cinema Screen TV'leri ile aynı klasmana yerleştiriyor. Tabii küçük bir farkla, bu teknoloji yalnızca akıllı telefonlarda kullanılacak.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER