Üye Kayıt Üye Giriş

AMD FX-8350'ye Overclock Yaptık


AMD FX-8350'ye Overclock Yaptık


AMD'nin 8 çekirdekli yeni tepe işlemci modeli FX-8350'ye, tüm kullanıcıların yapabileceği gibi ufak overclock işlemi uyguladık ve yeniden test ettik. Bakalım şimdi nasıl skorlar aldı?

AMD'nin geçtiğimiz haftalarda çıkardığı yeni işlemci nesil Piledriver işlemci tasarımını kullanan FX ailesinin, en üst segmentteki modeli FX-8350'yi daha önce burada incelemiştik.

4 GHz standart çalışma frekansı olan işlemci, Turbo Core teknolojisiyle 4.2 GHz'e kadar otomatik olarak çıkabiliyor. 32nm teknolojisiyle üretilen işlemci, 4 adet Piledriver modülüne ve 8 adet çekirdeğe sahip olarak geliyor.

125 watt güç tüketimine sahip işlemci, overclock işleminden sonra biraz daha güç tüketimine açık bir hale geliyor. 140 - 150 watt seviyelerine rahat ulaşacağını belirtelim. Bunun için iyi bir soğutma sistemine ihtiyacınız var. Bu yüzden overclock işlemini çok fazla abartmadık.

Deneyimlerimizi sizlere aktarmaya başlamadan önce FX-8350 incelememize detaylı bir şekilde bakmanızı ve işlemcinin fiyat performans oranını gözler önüne koymanızı istiyorum.

199 Dolar fiyat etiketine sahip olan FX-8350, çok çekirdek destekli uygulamalarda Core i5 ve Core i7 modellerine yaklaşıyor ve hatta yerine göre geride bırakabiliyor. Tek çekirdekli uygulamalarda genellikle geride kalan işlemciyi overclock ile biraz dürtüyoruz. Bakalım performansı nasıl olacak. O zaman başlayalım.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER