Üye Kayıt Üye Giriş

Samsung'tan Exynos 5 Dual


Samsung'tan Exynos 5 Dual


Samsung'un sektörde ilk olarak ürettiği ARM Cortex A15 tabanlı yeni işlemci ailesi Exynos 5 Dual için bir video hazırladı. Videoda Exynos 5 Dual'in yeni özelliklerine vurgu yapılıyor.

Sektördeki pek çok işlemci hala ARM'ın Cortex A9 mimarisini kullanıyor. Yeni nesil A15 mimarisini kullanan cihaz şimdilik sadece Nexus 10 olarak göze çarpıyor.

Qualcomm'un Krait çekirdeği ve Apple'ın A6 ve A6X işlemcileri ise A15'ten esinlenen özelleştirilmiş tasarım olarak adlandırılıyor. Sadece ARM Cortex A15 mimarisi kullanılmamış.

Samsung'un Exynos 5 serisi işlemcileri ARM Cortex A15 tabanlı olarak geliyor. Şimdilik piyasaya Nexus 10 ile gelen Exynos 5 Dual işlemci, 1.7 GHz hızında çalışıyor.

32nm High-K Metal Gate teknolojisiyle beraber düşük güç tüketimi sunan işlemciye Mali-T 604 GPU'sunu kullanıyor. İşlemciyle ilgili pek çok bilgiyi sizlere buradaki makalemizde aktarmıştık.

Samsung'un yayınladığı videoda tablette oyun oynarken pilin bittiği ve keyfin yarıda kaldığı görülüyor. Exynos'tan yardım isteyen kullanıcının yanına gelen Exynos 5 Dual ise cihaza daha uzun batarya ömrü sunarken, daha performanslı bir şekilde uygulamayı çalıştırıyor. Samsung'un yayınladığı videoya aşağıdan bakabilirsiniz. İyi seyirler.

 

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER