Üye Kayıt Üye Giriş

Foxconn Fabrikalarına Yeni Robotlar Ekliyor


Foxconn Fabrikalarına Yeni Robotlar Ekliyor


Kullandığınız iPhone, iPad, PlayStation 3, Xbox 360 ve Amazon Kindle gibi cihazların donanımlarından bazılarını üreten Foxconn, fabrikalarına yeni endüstriyel robotlar eklemeye başladı.

Foxconn son dönemlerde genellikle ağır çalışma şartları ve fabrikalarında yaşanan eylemlerle gündeme gelse de, piyasadaki önemli cihazların donanımlarını üretiyor olması nedeniyle hayatımızda oldukça önemli bir yer kaplıyor.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, Çin'de bulunan fabrikalarına bugünden itibaren 10.000 yeni endüstriyel robot eklenmeye başladı. Üretimi hızlandırmayı hedefleyen bu hamle, 10.000 rakamıyla da sınırlı kalmayacak.

Firmanın hedefi yıl sonuna kadar 20.000 yeni robotu fabrikada çalışır hale getirmek. Ardından da asıl büyük heefleri olan 1.000.000 robot seviyesine ulaşmak.

Foxbot olarak adlandırılan bu robotlar, donanım üretiminde kullanılıyor ve insan gücü ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı üretim yapabiliyor olması nedeniyle tercih ediliyor. Tabii Foxbot'ların da kendi başlarına çalışamayacaklarını ve bir teknisyene ihtiyaç duyacağını da hatırlatalım.

Foxbot'ların tamamen Foxconn fabrikalarında üretildiğini ve bir tanesinin yaklaşık 20.000 ile 25.000 $ arasında değişen bir maliyeti olduğu da gelen bilgiler arasında.

Bu robotların fabrikada çalışır hale gelmesinin ardından kaç kişinin işten çıkarılacağını ise şimdilik tahmin etmek güç fakat Foxconn'dan konu ile ilgili en kısa zamanda bir açıklama geleceğini söyleyebiliriz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER