Üye Kayıt Üye Giriş

Raspberry Pi'ye 5 MP Kamera


Raspberry Pi'ye 5 MP Kamera


Electronica 2012'de özellikle öğrenciler için hazırlanmış olan küçük ve ekonomik bilgisayar Raspberry Pi'nin yeni 5 Megapiksellik kamerası tanıtıldı.

Boyutlarına kıyasla oldukça başarılı olan Raspberry Pi'lerin özelliklerini sizlerle burada paylaşmıştık. 25 ve 35 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sürülen bilgisayarlar dakikalar içinde tükenmişti.

Raspberry Pi Foundation tarafından üretilen bu bilgisayarlara çok yakında kamera takmak da mümkün olacak. Electronica 2012 esnasında tanıtılan 5 MP 1080P 30 FPS Raspberry Pi kameraları bu minik bilgisayarların kullanıcılarını heyecanlandırmaya yetti.

Raspberry Pi'ler ile ilgili bir diğer sevindirici gelişme ise Minecraft oyununun yapımcılarından geldi. Yapılan açıklamaya göre bir aksilik olmazsa Raspberry Pi kullanıcıları birkaç hafta içerisinde "Minecraft:Pi Edition" oyununu oynamaya başlayabilecek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER