Üye Kayıt Üye Giriş

OS X 10.8.3 Beta'da Radeon 7000 Desteği


OS X 10.8.3 Beta'da Radeon 7000 Desteği
 

AMD'nin yeni nesil Radeon HD 7000 grafik kartlarına Mac OS X 10.8.3'te destek gelmiş durumda. Bakalım hangi ekran kartları desteklenecek ve nasıl yenilikler gelecek?

Mac OS X, Windows gibi özgür bir ekosistem olmadığı için, Apple'ın kullanmadığı ekran kartlarının o işletim sistemi için pek bir önemi yok.

Apple, yeni nesil MacBook modellerinde Intel'in dahili ya da Nvidia'nın harici grafik çözümlerini kullanıyor fakat Mac Pro modellerinde de tercihini yıllardır AMD tabanlı Radeon grafik kartlarından yana kullanıyor.

Apple'ın 2013 yılında çıkaracağı yeni nesil Mac Pro'larda AMD'nin yeni nesil Radeon HD 7000 grafik çözümü kullanılacak. Mevcut Mac Pro modellerinde de AMD çözümlerinin kullanıldığını hatırlatalım.

Üst segmentte Tahiti yani Radeon HD 7900 desteği sunacak olan Apple, giriş seviyesi için Cape Verde GPU'sunu kullanan Radeon HD 7770 grafik kartını kullanıyor.

Mac Pro'larla beraber final sürümün yayınlanması beklenen OS X 10.8.3 Beta'daki MacVidCards kısmında AMD Radeon HD 7xxx ibaresini görüyoruz. Bu da haberin doğruluğunu ortaya çıkartıyor.

Yeni nesil Mac Pro'ların en üst seçeneklerinde 3 GB'lık bu sürüm kullanılacak diyebiliriz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER