Üye Kayıt Üye Giriş

Radeon HD 8000 Serisi Geliyor!


Radeon HD 8000 Serisi Geliyor!
AMD'nin yeni nesil ekran kartı ailesi olacak olan Radeon HD 8000 modellerinin hangi zaman aralığında çıkacağı belli oldu. İşte yeni nesil modeller ve detayları.

AMD'nin Radeon HD 7000'de piyasaya sürdüğü yeni mimarili Tahiti GPU'sunun yenilenen ve versiyon 2 olarak nitelendirilen Radeon HD 8000 Oland ailesinin, 2013 yılının 2. çeyreğinde sevkiyat işlemlerinin başlanması bekleniyor.

Tahiti tabanlı Radeon HD 7900 ailesine göre yüzde 33 daha yüksek enerji verimliliği sunacak olan Radeon HD 8000 Oland ailesi, yine Radeon HD 7000 ailesi gibi 28nm teknolojisiyle üretilecek.

TSMC tarafından üretilen Nvidia ve AMD GPU'ları, şimdilik 28nm teknolojisiyle üretimlere devam edilecek çünkü TSMC üretim teknolojisini daha aşağıya düşürebilmiş değil.
 


GCN Gen2 diye adlandırılan Oland GPU'su, iddialara göre hem performansı arttıracak hem de transistör sayısında azalma sunacak. Bu da güç tüketimine olumlu yansıyacak.

3.4 Milyar transistör sayısına sahip olacağı iddia edilen yeni Oland GPU'su, transistör sayısını en son nesildeki Tahiti'ye göre yüzde 21 azaltarak, 4.3 milyar transistöre sahip eski nesil GPU'dan daha düşük güç tüketimi ve daha yüksek performans sunacak.

Bakalım piyasada yeni oyunların piyasaya sürülmesinin ardından yeni ekran kartlarıyla donanım satışları artış gösterecek mi?

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER