Üye Kayıt Üye Giriş

Mushkin'den İlk 480 GB'lık mSATA SSD


Mushkin'den İlk 480 GB'lık mSATA SSD


Ünlü SSD ve Bellek üreticilerinden Mushkin, dünyada ilk olarak 480 GB büyüklüğünde mSATA SSD'sini tanıttı. Ocak 2013'te satışa sunulacak olan diskin özelliklerine bakalım.


Ultrabook pazarının gün geçtikçe artmasından sonra mobil cihazlar incelme trendine girdiler. Tabi bu incelmedeki en önemli pay hard disklerin yerini SSD'lerin alması. mSATA diskler hem az alan kaplıyorlar, hem de yüksek performanslarıyla dikkat çekiyorlar.
 


Yüksek kaliteli NAND Flash tabanlı ürünleri üreten ve geliştiren Mushkin, dünyada ilk olarak 480 GB'lık mSATA SSD'sini duyurdu. Atlas adlı mSATA disk ailesinin en yeni sürümü olan disk, gelişmiş özellikleriyle de dikkat çekiyor.

SandForce SF-2281 kontrolcüsünü kullanan yeni Atlas, üst seviye MLC NAND Flash belleklerle donatılıyor. Yeni sürücünün 560 MB/s okuma, 530 MB/s yazma hızı sunduğu belirtilirken, 4KB'lık rastgele okuma yazma hızı olarak 80.000 IOPS değerinde.

2013'te Ocak ayının ortalarında piyasaya sürülmesi beklenen yeni Atlas, 499.99 Dolarlık fiyata sahip olacak ve 3 yıl sınırlı garanti sunacak.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER