Üye Kayıt Üye Giriş

Qualcomm'dan Çin'e Özel Snapdragon S4


Qualcomm'dan Çin'e Özel Snapdragon S4


Dünyanın en hızlı büyüyen yarı iletken üreticisi Qualcomm, yüksek başarısıyla dikkat çeken yeni nesil Krait işlemci ailesini, Çin'e özel çıkardığı iki işlemciyle devam ettiriyor.


Sizlerle geçtiğimiz gün paylaştığımız habere göre Qualcomm, dünyanın en hızlı büyüyen yarı iletken üreticisi olduğunu söylemiştik. Mobil pazarın artmasıyla doğru orantılı olarak gelişen Qualcomm, yeni Krait çekirdeklerini kullanan işlemci modellerini genişletmeyi sürdürüyor.
 

 


En çok orta segment ve giriş seviyesi telefonların satıldığı Çin pazarına yönelik hazırlanan 2 yeni işlemci MSM8226 ve MSM8626, Krait çekirdek tasarımını kullanıyor ve 28nm teknolojisiyle üretiliyor.

13 Megapiksel seviyesinde kameralara destek sunan işlemci, Full HD video kaydı da yapabiliyor. Tüm bu görüntüleri işlemek için de Adreno 305 GPU'su işlemci içerisine entegre edilmiş.

WRT2605 iletişim çipini üzerinde bulunduran işlemci, doğal olarak çift SIM'li telefonlara destek veriyor. Telefonlar Standby durumdayken de kullanılabilen çift SIM'in yanında çine özel TD-SCDMA, CDMA 1xADV, HSPA+ bağlantıları da destekleniyor.

GPS tarafında da yeniliklerin bulunduğu işlemci hem Rus uydularından alınan GLONASS, hem de Çin uydularından laınan Beidou'ya destek veriyor. Yani 3 farklı GPS teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Radyo ünitesinin çok daha ufaltılıp, yüzde 40 daha az güç tüketecek şekilde ayarlayan Qualcomm, mevcut işlemcilere sahip modellerin 2013 Q2 gibi piyasaya sürülmesini bekliyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER