Üye Kayıt Üye Giriş

Transcend'ten USB 3.0 Taşınabilir SSD


Transcend'ten USB 3.0 Taşınabilir SSD


Kullanım rahatlığı ve performansıyla dikkat çeken USB 3.0 arabirimine sahip yeni Transcend taşınabilir SSD satışa sunuldu.


Transcend, ürün gamına yeni ve performanslı bir ürünü daha eklediğini duyurdu. ESD200 ismini taşıyan ürün, USB 3.0 arabirimine sahip taşınabilir bir SSD.

Küçük ve kolay taşınabilir ESD200 260MB/s'ye ulaşan yüksek hızlı veri transferi ile göz dolduruyor.

ESD200 üzerinde teorik olarak USB 2.0'a göre 10 kat daha hızlı çalışan USB 3.0 arabirimini kullanıyor. USB 3.0 arabirimi kullanabilecek bağlantılar sağlandığında cihaz üzerinde 260MB/s yazma ve 225MB/s okuma performansına erişiliyor ki bu da 4.7GB DVD filmi yaklaşık 15 saniye içinde kopyalamak anlamına geliyor.
 

 


Kullanılan USB 3.0 arabirimi ayrıca bir önceki nesil USB 2.0 teknolojisi ile de uyumlu. Taşınabilir disk içerisinde herhangi bir mekanik disk olmadığı için, çalışması sessiz ve soğuk. Ayrıca şoka ve darbelere karşı da son derece dayanıklı.

ESD200 ayrıca Transcend'in özgün veri yönetim aracı Transcend Elite ile uyumlu. Bu yazılımı ücretsiz olarak internetten indirebiliyorsunuz ve yazılım size cihaz üzerinde kolay yedekleme, güvenli 256Bit AES şifreleme gibi çok önemli konularda yardımcı oluyor.

ESD200 üzerinde bulunan "tek tuşla yedekleme" butonu ile kullanıcılar kolay ve çabuk şekilde yedek alıp ve bilgisayarları ile verilerini senkronize edebiliyorlar, bu sayede önemli dosyalarının ikinci bir yerde güvenli şekilde saklandığından emin oluyorlar.

Transcend'in ESD200 harici taşınabilir SSD'sinin 128GB için 239 Dolar ve 256GB için 429 Dolar fiyat etiketi ile raflarda yerini alması bekleniyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER