Üye Kayıt Üye Giriş

Apple A6X için TSMC Üretime Başlıyor


Apple A6X için TSMC Üretime Başlıyor


Samsung ile olan üretim ortaklığını bitirmek isteyen Apple, işlemci üretimini TSM


Apple ile Samsung arasında yıllardır süren ve artık mahkemelere taşınan patent davalarının ardından, iki firma arasındaki üretim ortaklıkları da yavaş yavaş son buluyor.

Daha önce yaptığımız haberlerde, Apple'ın işlemci üretimi için Samsung'a alternatif aradığını, bu alternatif için de en güçlü ismin TSMC olduğu belirtiliyordu.

Gelişmeler, bu haberleri doğrular yönde seyretmeye devam ediyor. 28nm üretim teknolojisiyle, yaklaşık 1 senedir üretim yapan TSMC, mobil sektörün en iyi işlemcisi olarak gösterilen Snapdragon S4 Pro'yu da üretiyor.

AMD ve Nvidia'nın grafik işlemcilerini de üreten TSMC, bu tecrubesini artık Apple için de kullanmaya başlayacak. Apple'ın Samsung tarafından, 32nm teknolojisiyle üretilen A6X işlemcisi, deneme amaçlı olarak 2013'ün ilk çeyreğinde TSMC tarafından üretilmeye başlanacak.

 Denemeler başarıyla atlatılırsa, TSMC üretimine sahip A6X işlemcileri piyasaya sürülecek. Böylelikle Samsung'tan yapılan alımlar kademeli olarak azaltılacak ve Apple, en büyük rakibine para kazandırmış olmayacak.

TSMC, şuan 28nm üretim yapabiliyor. 2013 sonlarına doğru firma 20nm teknolojisine de geçiş yapacak. Apple, böylelikle yeni teknolojiye daha hızlı adapte olup, daha yenilikçi bir işlemciyle donatılan modelleri 2013 sonuna yetiştirebilir.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER