Üye Kayıt Üye Giriş

En Küçük Bilgisayar


En Küçük Bilgisayar


Mini Bilgisayar alemine katılan küçük dostumuz, sadece 5 cm boyundaki mini cüssesiyle dikkat çekiyor. Peki bu minik bilgisayar, bizlere neler sunuyor?


Tek kullanıcı için tasarlanan ve kendine has bir kitle edinen Mini Bilgisayarlar arasına bir yenisi daha eklendi. SolidRun adlı firma tarafından üretilen CuBox Pro adlı cihaz, açık kaynak kodlu bir cihaz olma özelliğini taşıyor. Linux tabanlı Ubuntu, Android, GeeXbox, Debian ve openelec.tv gibi işletim sistemlerini destekleyen ürün sadece 5x5x5cm boyutunda.
 

 


800mHz çift çekirdekli ARM PJ4 işlemcili bu minik canavar kızıl ötesi alıcısının yanısıra micro SD kart okuyucu, SPDIF, eSata 3Gbps, 2xUSB 2.0 ve Ethernet port'uyla geliyor. Sadece 90 gram ağırlığındaki CuBox Pro, 800MHz 1GB DDR3 RAM'e sahipken, HDMI çıkışı üzerinden 1080p (Full HD) görüntü aktarımı gerçekleştirebiliyor.

Ürünün satış fiyatı ise 159.99 dolar olarak belirlenmiş.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER