Üye Kayıt Üye Giriş

CES 2013'te Neler Oldu?


CES 2013'te Neler Oldu?


CES 2013'ü Las Vegas'ta takip eden ShiftDelete.Net ekibi olarak, etkinliği sizler için değerlendiriyoruz. CES 2013'te hangi ürünler bizlere merhaba dedi?


8 – 11 Ocak arası Amerika’nın Las Vegas şehrinde düzenlenen CES 2013 Fuarı, yine pek çok yeni ürüne ev sahipliği yaptı.

Her yıl olduğu gibi, dev firmaların gövde gösterilerine sahne olan CES, 2013 yılının teknoloji trendlerinin fotoğrafını çekmemize yardımcı oldu.

CES 2013’e Full HD ekranlı akıllı telefonlar, 4 çekirdekli mobil işlemciler, 4K diye adlandırılan Ultra HD çözünürlüğünde ve OLED panele sahip olan televizyonlar damgasını vurdu.

CES 2013’te yenilenen teknoloji anlayışı sonrasında, değişen ürünleri görmüş olduk. Yavaş yavaş masaüstü bilgisayarlar, yerini All in One diye tabir edilen hepsi bir arada bilgisayarlara bırakıyorlar. Taşınabilir bilgisayarlar ise tabletleşme sürecine girmiş durumdalar.

CES 2013 için yaptığımız tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz!

Akıllı Telefonlardaki Standart Değişti

Telefonlarda Full HD Dönemi:

Japan Display tarafından geliştirilen 5 inç boyutundaki Full HD IPS ekran paneli, CES 2013’e damgasını vurdu. Pek çok üretici, bu ekran panelini kullanan Full HD çözünürlüğündeki modellerini, CES 2013’te resmen duyurdu.

Başta Sony’nin Xperia Z ve ZL modelleri olmak üzere, ZTE Grand S, Huawei Ascend D2 ve Alcatel Scribe X gibi Full HD ekranlı modeller piyasaya sürüldü. CES 2013 öncesi, HTC’nin de Full HD ekrana sahip 2 telefon duyurduğu, M7 kod adında bir telefonu da geliştirdiği biliniyor.

2012 yılında akıllı telefonlarda standart olan 1280 x 720 piksel çözünürlük, artık 1920 x 1080’e çıkmış durumda. Ayrıca 5 inçlik büyüklüğünde, üst seviye telefonlarda standart olduğunu görüyoruz.
 

 

 


Sony Xperia Z

Sony’nin yeni akıllı telefonu Xperia Z, 5 inç büyüklüğünde ve Full HD ekran çözünürlüğe sahip yapısıyla, yeni nesil akıllı telefonların tüm özelliklerini bünyesinde topluyor. Telefonun en önemli özelliği ise su geçirmez olması.

Qualcomm 1.5 GHz Snapdragon S4 Pro işlemci
Adreno 320 GPU
2 GB RAM
16 GB dahili hafıza ve arttırılabilir hafıza desteği
13.1 Megapiksel kamera
2330 mAh’lik batarya güç veriyor.


Devir, 13 Megapiksel Devri:

Akıllı telefonlarda kullanılan ekran panelleri gelişti ve Full HD seviyesine geldi. Gelişmeler sadece bu kadarla sınırlı değil. Akıllı telefonlarda kullanılan ana kamera sensörleri de artık 8 Megapiksel seviyesinden, 13 Megapiksel seviyesine çıktı.

Sony tarafından geliştirilen 13.1 Megapiksellik sensörün Xperia Z ve ZL modellerinde kullanılmaya başlamasından sonra, pek çok firma da yeni amiral gemilerinde 13 Megapiksel sensör kullanmayı tercih ettiler.

2011 ve 2012 yıllarına damga vuran 8 Megapiksellik sensörler, üst segmentte artık yerini 13
Megapiksel seviyesindeki sensörlere bırakıyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER