Üye Kayıt Üye Giriş

Gigabyte G1 Sniper M3


Gigabyte G1 Sniper M3


Gigabyte'ın Micro ATX formundaki oyuncu anakartı G1 Sniper M3, test merkezimizdeki yerini aldı. İlginç kutu içeriği ile dikkat çeken ürünü, tüm detaylarıyla inceliyoruz.


Steam başta olmak üzere kutusuz oyun alabilme imkanı sayesinde, oyunculuk konusunda bilgisayarlar hala oldukça popüler. Çoklu oyun deneyiminden tutun, sistem gücü ve esneklik açısından konsolların önünde olan bilgisayarlar, oyuncuların ilk tercihleri arasında.

Günümüzde pek çok bileşenin küçüldüğünü görüyoruz. Artık kasalar da küçülüyor ve bu yüzden mini ITX ve Micro ATX anakartların da popüleritesi artmış durumda.

İncelediğimiz Gigabyte G1 Sniper M3, Micro ATX yapısı ve pek çok gelişmiş özelliği ile dikkat çekiyor. Intel'in Z77 çipseti ve Virtu desteğine sahip olan anakart, herhangi bir ekran kartı olmadan da görüntü çıkışı almanızı sağlıyor. Tabi oyuncular için bir kart olduğu için, çoklu ekran kartı kurulumu (SLI - CrossFire) desteği de sunuyor.

LGA 1155 desteği sayesinde 2. ve 3. nesil tüm Core işlemcilerini takabileceğiniz anakart, overclock ile 2800 MHz hızında DDR3 bellek desteği sunabiliyor.

Çok ciddi bir soğutma ihtiyacı duymayan anakart, az da olsa pasif soğutucu ile destekleniyor. Zaten Intel'in 22nm teknolojisi ile ürettiği Ivy Bridge işlemcileri çok güç çekmiyor. Bu yüzden anakart pek zorlanmıyor.

Creative ile beraber hazırlanan özel ses teknolojisini kullanan Gigabyte, oyunculara ek bir ses kartı ihtiyacı duymamalarını sağlıyor. Arka çıkışların arasında da optik ses portunun da bulunduğunu ekleyelim.


Gigabyte G1 Sniper M3 Teknik Özellikleri ve Fiyat:

Teknik Özellikler:

İşlemci soketi: LGA 1155

İşlemci desteği: 2. ve 3. nesil Core işlemciler

RAM slot sayısı: 4

RAM desteği: Overclock ile 2800 MHz'e kadar DDR3

PCI Express x16 slot sayısı: 1 tane

PCI Express x8 slot sayısı: 1 tane

PCI Express x4 slot sayısı: 1 tane

PCI Express x1 slot sayısı: 1 tane

PCI slotu: Yok

mSATA desteği: Yok

SATA çıkışları: 5 adet

Ses Çipi: Sound Blaster Recon3Di destekli Creative CA0132

USB çıkışları: Toplam 4 adet USB 3.0, 10 adet USB 2.0

Görüntü çıkışları: HDMI, Displayport, DVI, VGA

Fiyatı: 350 TL

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER