Üye Kayıt Üye Giriş

Japonya, Ultra HD 4K TV Yayını Yapacak!


Japonya, Ultra HD 4K TV Yayını Yapacak!


Ülkemizdeki HD TV yayını 720 piksel çözünürlüğünde olsa da, dünyada gelişmeler bizdeki gibi yavaş değil. Japonya, Ultra HD 4K TV yayınına başlayacağını duyurdu.


HD ya da Full HD çözünürlüğündeki televizyonlarımızı, TV yayınlarında tam verimli kullanamıyoruz. Ülkemizde az olan HD yayın sayısı, 720 piksel kalitesiyle, Full HD televizyonlara bile tatmin edici bir görüntü sunmuyor.
 


Teknolojik gelişmelerin başkenti diyebileceğimiz Japonya, Ultra HD diye adlandırılan 4K çözünürlüğünde TV yayınlarına başlamaya hazırlanıyor.
 


Japonya Hükümeti, 2014 yılının Temmuz ayında 4K çözünürlüğünde TV yayınının verilmeye başlayacağını açıkladı. Japon elektronik devleri Panasonic, Sharp ve Sony'nin de talepleri doğrultusunda, pazarda teşvik oluşması için bu adımlar daha da hızlı bir şekilde atılacak.
 


8K çözünürlüğüne de 2016 yılında geçileceği düşünülürken, 4K'nın alt yapısı, uydu tarafında da oluşmaya başladı. Avrupa'nın da bu konuda çalışmaları bulunuyor. EUTELSAT 10A üzerinden önümüzdeki yıl 6 Ocak'ta test yayınlarına başlanacak ve 4K yayınlar test edilecek.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER