Üye Kayıt Üye Giriş

Qualcomm, ilk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!


Qualcomm, ilk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!


Mobil dünya için ürettiği farklı çipsetler ile iyi bir yer edinen Qualcomm,2013 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. İlk çeyrek sonuçlarına göre net kar 1.91 milyar Dolar.

Adını akıllı telefonlar ile sık sık duyduğumuz ünlü mobil çipset üreticisi Qualcomm, 2013 yılının ilk mali çeyreği için sonuçları açıkladı.

Açıklanan verilere göre Qualcomm'un net geliri ilk çeyrekte 6.02 milyar Dolar oldu. Bu durum ise firmanın bir önceki dönemine göre yüzde 29'luk, çeyreğe göre ise yüzde 24'lük bir artış göstermesini sağladı.

Gelirlere göre elde edilen net kar 1.91 milyar Dolar olurken, gelirlerdeki artış haneye yüzde 35 olarak yansıdı. Bu artış ile bir önceki döneme göre yansıyan kar artışı yüzde 69 oldu. Toplamda ise firmanın yıla göre yaşadığı artış yüzde 11 de kaldı.

Qulacomm markasının bulunduğu cihazların satış geliri 53.3 milyar Dolar'a çıkarken, satılan 3G/4G cihaz sayısı 233-237 milyon arasında oldu. Satılan cihazların ortalama fiyatı ise 224-230 Dolar olarak belirtilirken MSM yongası bulunan cihaz satışı ise 182 milyon oldu.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER