Üye Kayıt Üye Giriş

Asus'tan Atom İşlemcili 7 inç Tablet


Asus'tan Atom İşlemcili 7 inç Tablet


Asus'un Intel'in Atom işlemcisini kullanan yeni bir tablet modeliyle ilgili bilgiler sızdırıldı. Yeni model, 7 inç boyutunda olacak ve uygun fiyatıyla dikkat çekecek.


Intel'in en güçlü iş ortaklarından birisi olan Asus, özellikle taşınabilir bilgisayar ve tabletlerdeki iddiasıyla son dönemlerin dikkat çeken firmaları arasında.

Google'ın 7 inçlik tableti Nexus 7'yi üreten Asus, uygun fiyatlı alternatif tabletler üretmek için mesai harcamaya başladı. Gelen iddialara göre üretilecek yeni tablete, Intel'in Atom işlemcisi güç verecek.

Intel'in SoC tasarımına sahip mobil işlemci çözümü Atom Z2420'yi kullanacak olan tablet, 1.2 GHz hızında çalışacak. Ürünün grafik işlemlerini ise PowerVR SGX540 GPU'su yapacak. 1 GB RAM ile gelecek olan Asus ME371MG, 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde 7 inçlik ekran ile geliyor.

 

Asus'tan Atom İşlemcili 7 inç Table

 Intel'in referans tablet tasarımı. Resmin haberdeki ürünle alakası yoktur

8, 16 ve 32 GB'lık dahili hafıza seçeneklerine sahip olması beklenen ürün, 10.4mm kalınlığında ve sadece 340 gram ağırlığında olacak. 4270 mAh batarya ile gelecek olan Asus ME371MG, 9.5 saat batarya süresi sunacak.

3 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera ve 1.2 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameranın kullanılacağı tablet, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini çalıştıracak. Tabletin MWC 2013'te tanıtılması, 2. çeyrek içerisinde de satışa sunulması bekleniyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER