Üye Kayıt Üye Giriş

Nesnelerin Özellikleri


Nesnelerin Özellikleri

 

Nesnelerin Özellikleri

Her nesne menü çubuğu, araç çubuğu üzerinden veya nesne menüsünü kullanarak sorgulayabileceğiniz veya görüntüleyebileceğiniz özelliklere sahiptir.Bir çok nesnenin özellikler penceresi üzerinde en azından, mesela nesnenin büyüklüğünü görebileceğiniz, kartı bulunur.

Sürücüler

Eğer bir sürücünün özelliklerini görmek isterseniz , ve kartları ile karşılaşırsınız. Eğer ağ için bir sunucu hizmeti kurulu ise kartı da ekrana gelir. Bunun sayesinde sürücünün tamamı ağ üzerinde kullanıma açılabilir.

Bir sürücünün özellikleri

kartı üzerinde sürücü üzerinde kullanılan ve boş alanları görebilirsiniz. Bunun haricinde aynı kart üzerinde sürücüye ait Etiket, Tür ve Dosya Sistemi gibi özellikleri de görebilirsiniz. Burada sadece Etiketözelliğini değiştirebilirsiniz. Etiket aynı zamanda ilgili sürücünün ismidir ve Windows Gezgini penceresinde sürücü harfinin yanında isim olarak yazılır. İsim 11 karakterden uzun olamaz. düğmesine tıklayarak Disk Temizleme uygulamasını çalıştırabilirsiniz.

Disk temizleme penceresi

kartı üzerindeki araçları kullanarak sürücü ile ilgili çeşitli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Burada seçili olan sürücüyü hatalara karşı tarayabilir (ScanDisk) ve düzenleyebilirsiniz (Defrag). Bunun haricinde verilerinizi yedeklemek üzere Microsoft Backup'ı çalıştırabilirsiniz.

C:\ Sürücüsünün özellikler penceresindeki araçlar

düğmesine tıklayarak sabit diskinizi sıkıştırabileceğiniz DriveSpace uygulamasını çalıştırabilirsiniz. Seçili olan sürücüyü sıkıştırabilir veya açabilirsiniz. Sıkıştırma işleminden sonra sabit disk üzerinde daha fazla boş alana sahip olursunuz.

C:\ Sürücüsünün özellikler penceresindeki Sıkıştırma kartı
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER