Üye Kayıt Üye Giriş

Dosya Yönetimi


Dosya Yönetimi

Dosya Yönetimi

Bilgisayardaki en önemli noktalardan biri dosya yönetimidir. Dosyalarını ne kadar güzel yerleştirirseniz, ileride bunları bulmanız o kadar kolay olacaktır. Windows 98 oldukça kullanışlı bir arama sistemi sunar. Ama buna rağmen düzeni en başından sağlayacak olursanız, ileride oldukça zaman kazanırsınız.

Bütün dosyalar içerisinde tutulur. 'ı büyük bir dosya dolabı gibi düşünebilirsiniz. Bu dolap içerisinde bir çok çekmece bulunur. içerisinde çekmecelerin yerine klasörler bulunur. Mesela bu çekmeceler içerisinde resimleriniz veya mektuplarınız dosyalar (Metin veya resim) halinde bulunurlar. Bilgisayarın gerçek bir dolaba göre en önemli avantajı çekmece (Klasör) içerisinde ikinci bir çekmece bulundurabilmesidir.

Dizin Yapısı

Amaç: C Sürücüsünün Dizin Yapısına Göz Atmak

  1. Başlat Menüsünü kullanarak Windows Gezgini'ni çalıştırın. Sol tarafta (C:) seçili durumdadır ve C: sürücüsünün içeriğini pencerenin sağında görebilirsiniz.

  2. Program Files klasörünün yanındaki artı işaretine tıklayın ve ekrana gelen alt klasörlerine göz atın.

  3. Common Files klasörü önündeki ve daha sonra da Microsoft Shared klasörü önündeki artı işaretine tıklayın. Sağ tarafta halen C sürücüsünün içeriği görünmektedir.

    Pencere İçeriği
  4. Msinfo üzerine tıklayın. Sağ tarafta Msinfo klasörünün içeriği ekrana gelir. Msinfoklasörünün içerisinde bir alt klasör bulunmaz.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER