Üye Kayıt Üye Giriş

Windows Kurulum


   

Windows Kurulum

Windows 98 kurulumuna hoşgeldiniz.

Windows 98 kurulumu adım adım devam ederken, size yardımcı olacaktır. Kurulum toplam beş adımdan oluşur. Bu adımların hepsini ekranın solunda görebilirsiniz. Kurulum sırasında bulunduğunuz adım, diğerlerinden farklı renkte olacaktır. Yine ekranın solunda kurulum için gerekli veya kalan zamanı görebilirsiniz. En aşağıda geri kalan bilgileri görebilirsiniz. Ekranın sağındaki pencere üzerindeki düğmeleri kullanarak, bir sonraki pencereye geçebilirsiniz.

Amaç: Kuruluma Devam Edin

 1. Windows 98 Kur Sihirbazı'nı başlatmak için tuşuna basın.

 2. Ekrana gelen Lisans Sözleşmesi penceresinde sözleşmeyi okumalı veya gözden geçirmelisiniz. Eğer ekranın soluna, kurulum adımlarının bulunduğu alana, bakacak olursanız ikinci adımda olduğunuzu ve bilgisayarınız hakkında bilgi toplandığını görebilirsiniz. Pencere üzerinde bulunan Kabul Ediyorum seçeneğini işaretleyin ve düğmesine tıklayın.

 3. Şimdi Windows 98'i kurmak istediğiniz dizini seçin. Windows'u C Sabit Diski üzerindeki WINDOWS dizinine kurmak için düğmesine tıklayın

 4. İstenilen dizinin kurulum için hazırlanması. Bunun için sabit disk üzerinde Windows'un kurulumu için gerekli olan boş alan taranır. Bunun haricinde kurulum programı önceden yüklenmiş bileşenleri için de tarama yapar. Bu işlemler sonunda Windows 98 kurulum seçeneklerinin bulunduğu pencere ekrana gelir. Windows 98 bu konuda 4 ayrı seçenek sunar. Windows 98 standart kurulumunu başlatmak için düğmesine tıklayın.

 5. Pencere üzerindeki İsim ve Firma alanlarına kendi bilgilerinizi girin ve düğmesine tıklayın.

 6. Kurmak istediğiniz Windows 98 bileşenlerini seçebilirsiniz. Ama Windows 98'i standart bileşenlerini kurmak isterseniz düğmesine tıklayın. Daha sonra istediğiniz Windows 98 bileşenlerini de yükleyebilirsiniz.

 7. Eğer bir Ethernet kartınız varsa, Ağ üzerinde kullanmak için bilgisayarınıza bir isim ve kullanıcı grubu tanımlayabilirsiniz. Tabii ki bu sorguyu düğmesine tıklayarak cevaplamadan geçebilirsiniz.

 8. Windows 98 Internet ile bütünleşmiş bir işletim sistemidir. Bunun için ilk olarak bulunduğunuz konumu belirlemelisiniz. Yaşadığınız ülkeyi seçtikten sonra düğmesine tıklayın .

 9. Başlangıç Disketi oluşturmak için düğmesine tıklayın.

 10. Başlangıç Disketi oluşturmak için disket sürücünüzün içerisine boş bir disket yerleştirin ve düğmesine tıklayın. Bunun sonunda disket otomatik olarak oluşturulacaktır.

 11. Disket oluşturulduktan sonra Başlangıç Disketi'ni sürücü içerisinden çıkarın ve düğmesine tıklayın.

 12. Daha sonra dosya kopyalama işleminin veya 3. adımın başlaması için düğmesine tıklayın.

 13. Arkanıza yaslanın ve Windows 98 kurulum programının çalışmasını izleyin.

Windows 98 kurulum programı, kurulum işlemini tek başına yürütebilir. Dosyaların kopyalanması esnasında Windows 98 içerisindeki yeni fonksiyonlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Otamatik olarak gerçekleşen ilk yeniden başlatma işleminden sonra bilgisayarınızın donanım listesi çıkarılacak ve konfigürasyon işlemi yapılacaktır. Windows 98 son olarak bazı yazılım bileşenlerini düzenler. Bu sırada ekrana gelen pencere üzerinden zaman diliminizi belirleyin ve daha sonra düğmesine tıklayın. Aslında Windows 98 doğru zaman dilimini seçmiştir.

Bilgisayarın sonuncu defa yeniden başlatılmasından sonra kişisel ayarlar yapılır ve Windows 98 kullanıcı arayüzü ile sizi karşılar. 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER