Üye Kayıt Üye Giriş

Excel 2007’ye Giriş


Excel 2007’ye Giriş

 

Excel, Microsoft Office paketinde yer alan ve iş hayatında en sık kullanılan programlardandır. Bilgisayara Office 2007 paketi yüklendiği zaman Excel de bilgisayara yüklenmiş olur. Tüm şirketlerin ve kişilerin gereksinim duyduğu işlemler Excel ile rahatlıkla yapılabilir. Excel sunduğu veri işleme araçları ve fonksiyonlarla bütün sektörlerden kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar.Excel’i daha hızlı bir şekilde açmak için masaüstünde kısayolu oluşturulabilir. Aynı zamanda Başlat/Çalıştır seçilip Aç kutusuna Excel.Exe yazarak da Excel açılabilir.Excel programını açmak için Başlat Menüsü->Tüm Programlar/Microsoft Office/Microsoft Office Excel 2007 seçilir.

Exel Tanıtım Ekranı

 

 


Office Düğmesi: Kaydetme, yazdırma ve yayınlama işlemlerinin yapıldığı ve Excel özelliklerinin ayarlandığı bölümdür.
Hızlı Erişim Araç Çubuğu: Sık kullanılan Excel özelliklerinin bu alanda kısayolu oluşturularak daha hızlı erişim sağlanabilir.


Ad Kutusu: Seçilen hücrenin adını ve tanımlı adları görüntüler.

Formül Çubuğu: Seçili hücredeki veri veya formülleri görüntüler.

Başlık Çubuğu: Programın ve dosyanın adını görüntüler.

Yardım Düğmesi: Excel yardımını açar.

Durum Çubuğu: O sırada yapılan işlemler ile ilgili bilgileri görüntüler.

Excel 2007 ile birlikte Excel’in satır ve sütun sayılarında da değişiklikler olmuştur. Satır sayısı Excel 2003’te 65.536 iken Excel 2007’de 1.048.576; sütun sayısı Excel 2003’te 256 iken Excel 2007’de 16.384 olmuştur. Bu da Excel’de artık daha fazla veri tutabileceğinizi göstermektedir.

 

KPSS Eğitim Seti - SMMM Staja Başlama Eğitim Seti - SMMM Yeterlilik Eğitim Seti - KPSS A Eğitim Seti -Üniversiteye Hazırlık Eğitim Seti - İlköğretim İngilizce Eğitim Seti - LYS Eğitim Seti - YGS Eğitim Seti - AÖF Kredili Eğitim Setleri - DGS Eğitim Seti - ALES Eğitim Seti - KPDS Eğitim Seti - Okuma Yazma Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER