Üye Kayıt Üye Giriş

Biçimlendirme İşlemleri


Biçimlendirme İşlemleri

biçimExcel’de çalışma sayfasına girilen veriler standart biçimde ham veri haliyle görünür. Sayfada bulunan bu ham verileri okunması kolay bir hale getirmek için bazı işlemler uygulanması gerekir.

 

 

Örneğin; vurgulanmak istenen bir alanın rengi değiştirilebilir, fiyatlara para birimi biçimi uygulanabilir ya da alan başlıklarının boyutu büyütülebilir. Özellikle Excel’de hazırlanan bir tablo başka kişilerle paylaşılacaksa, tabloyu anlaşılır ve okunması kolay bir hale getirmek daha önemlidir.

 

 

 

 

Excel’de biçimlendirme işleminin amacı da tablolarla çalışmayı kolaylaştırmak ve daha görsel bir hale getirmektir. Biçimlendirme işlemlerinde hücrelerin yazı tipi, rengi ve yazı boyutu gibi özelliklerinin yanı sıra sayı biçimleri de değiştirilebilir. Yeni biçimler tanımlanabilir ve hücrenin içeriğine göre de biçimlendirme yapılabilir.
 

 

 

Aşağıdaki örneklerde aynı tablonun ham veri hali ve biçimlendirilmiş hali bulunmaktadır…


 

 

 

KPSS Eğitim Seti - SMMM Staja Başlama Eğitim Seti - SMMM Yeterlilik Eğitim Seti - KPSS A Eğitim Seti -Üniversiteye Hazırlık Eğitim Seti - İlköğretim İngilizce Eğitim Seti - LYS Eğitim Seti - YGS Eğitim Seti - AÖF Kredili Eğitim Setleri - DGS Eğitim Seti - ALES Eğitim Seti - KPDS Eğitim Seti - Okuma Yazma Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER