Üye Kayıt Üye Giriş

Logo Uzak Bağlantı


Logo Uzak Bağlantı

 


  

Uzak bağlantı yöntemi temel olarak uzaktaki bir ana bilgisayara ulaşıp bu bilgisayar üzerinde kurulu programları kullanmaktır. Ana bilgisayara bağlanan istemcide (Terminal) herhangi bir program kurulu olmasına gerek yoktur.

Sistemin Yararlanıldığı Alanlar;

1. Merkez ve şubeler birbirine bağlanabilir : Veri akışı tekbir yerden toplanır ve şubeye ayrıca ticari program alma, oradaki bilgileri merkeze aktarma ve şubede yedek alma gibi işlemlere gerek kalmaz. Her türlü bilgi merkezdeki ana bilgisayarda olacağından tekrarlanan işlemler yapılmaz veri bütünlüğü ve güvenirliği sağlanır.

2. Şirket bilgilerine uzaktan ulaşmak isteyen yöneticiler :  Merkezde fazla duramayan sürekli seyahat etmek zorunda olan yöneticiler gittikleri yerlerden, evden, tatilden v.b. internete ulaşılabilen her yerden merkezdeki ana bilgisayara bağlanıp işlemleri takip edebilir ve raporlama yapabilir.

3. Saha satış, destek ve pazarlama ekibi : Birebir müşteri ilişkisi içerisinde olan personel bu yöntemle kendisine verilen yetkiler kadar şirket bilgisayarından raporlama yapabilir, sipariş girebilir ve istenirse stok ve cari durumlarını görebilir.

4. Mali Müşavirler : Bu sistemin uygulandığı şirketlerde mali müşavirler şirket merkezine gitmeden kendi ofislerinde mükelleflerinin bilgisayarlarına bağlanarak, gerekli inceleme, kayıt, beyanname v.b. işleri yapabilirler.

Sistem iki alternatifli uygulanabilmektedir.

 


 

1. SEÇENEK :  (Görüntüleme, raporlama, işlem yapma, full kontrol isteğe göre kısıtlanıp açılabilir)

Gerekli yazılım ve donanımlar :

-Server (Ana bilgisayar)

-Windows 2003 Server işletim sistemi

-Uzak bağlandı (Napt) destekleyen bir modem (US Rorobitcs ve Zyxell marka modemler önerilir)

-Terminal Server Lisansı (uzaktan 2 kişi direkt bağlanabilir ikiden fazla uzak bağlantı için bağlanan sayısı kadar terminal server lisansı gereklidir)

-Tahmini maliyet 2000$ civarındadır. (Logo programı hariç ve kullanmakta olduğunuz bir Logo programı varsa bu sisteme aktarılabilir)

 

2. SEÇENEK :  (Görüntüleme amaçlıdır)

 

Gerekli yazılım ve donanımlar :

-Çift çekirdek işlemcili en az 1 Gb ram olan bir bilgisayar (Elinizdeki bilgisayarlar bu sistemde kullanılabilir)

-Windows XP Pro işletim sistemi

-Uzak bağlandı (Napt) destekleyen bir modem (US Rorobitcs ve Zyxell marka modemler önerilir)

-Uzak bağlantı yazılımı

-Aynı anda 9 kişi uzaktan bağlanabilir. Sayı arttırılamaz.

Tahmini maliyet elinizdeki donanıma göre değişkenlik göstermektedir. Donanım ve Logo programı hariç bağlantı yazılımı ve hizmeti 300$ 'dır.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER