Üye Kayıt Üye Giriş

ETA DERSLERİ I (ŞİRKET AÇMA)


ETA DERSLERİ I (ŞİRKET AÇMA)

 

ETA PROGRAMINDA ŞİRKET AÇMA

Eta programı çalıştırılır girişte enter enter tuşlarına şifre sorana kadar basılır şifre büyük harflerle ETA yazılır enter tuşu ile ana menüye ulaşılır.

Aşama 1: Ctrl+F10 tuşlarına birlikte basılır.

Karşımıza programın haritası gelir buradan yön tuşları ile şirket açma tuşunun üzerine gelir ve enter tuşuna basarız.

Aşama 2: Şirket Bilgilerini gireceğimiz pencere geldi.

 

Örnek

Şirket Kodu :YILDIZ07   (Şirket kodu verilirken harf ve rakam kullanılabilir yılı da belirmekte fayda vardır.Kod yazarken ara vermemek gerekiyor)

Şirket Kısa İsmi: Yıldız Ticaret

Şirket Uzun İsmi: Yıldız Giyim Ltd.Şti.

Adres:Balıkesir

Sayfanın altındaki F2 tuşuna basarız.

Aşama 3:Bu sayfadan işletmemiz birinci sınıf bir işletme ise bizim için gerekli olan modülleri E harfini koyar gerekli olmayanlara H harfini koyarız.İkinci sınıf işletme ise işletme defteri modülüne E eğer kullanacaksak Demirbaş modülüne E, işçi çalıştırıyorsak Bordro modülüne E harfini koyarız.

 

Örneğin

Birinci sınıf bir giyim ticareti yapıyoruz ilk 6 modüle E harfini koyunuz Stok, Cari , Fatura, Muhasebe, Çek senet , İrsaliye, diğerlerinden ise Bordro, Demirbaş, Muhasebe IV, kasa bu modüllere E harfini koyduk. Sayfanın altından F2 kayda devam dedik.

Soru geldi modüller açılacak diye soruyor Eveti tıklıyoruz. Yıl soruyor ilgili yıl ne ise 2007 örneğin yazıyoruz .Parametrelere F2 onaylayıp geçiniz. Maliyet haseplarından 7Ayı kullanacaksanız 2 , 7B kullanacaksanız diğer rakamı yazıp geçiniz hesap planı otomatik olarak açılmasını istiyormusunuz sorusu geliyor evet tıklayınız işte işletmenizi açtınız hayırlı olsun.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER