Üye Kayıt Üye Giriş

Photoshop`ta Resimli Yazı Yapalım


Photoshop`ta Resimli Yazı Yapalım

1. Öncelikle Toolbar`dan Foreground ` ı beyaz Background ` ı siyah yapın.
RGB modunda, 72 pixels/inch çözünürlükte, kullanacağınız resim`e uygun boyutta, Contents değeri white olacak şekilde bir dosya açın. Ardından kullanacağınız imajı açın ve Select/All yapın ardından Edit/Copy `e tıklayın.
Şimdi ilk oluşturduğunuz dosyaya tıklayıp Edit/Paste ile imajınızı yapıştırın. Layer penceresinde imajınızın bulunduğu katmanın isminin Layer 1 olduğunu göreceksiniz.2. Type Tool aracı ile yazınızı yazın. Ben yazı rengini beyaz yaptım.3. Layer penceresinde BULUT layer`ını Layer 1 in altına sürükleyin.Katmanların sıralaması alttaki gibi olmalı.4. Layer 1`a tıklayın, ardından Layer/Group with Previous ya da Ctrl+G yapın.
Move tool aracı ile imajınızın bulunduğu Layer 1 katmanını dilediğiniz gibi sürükleyerek yazınızın nasıl görünmesini ayarlayabilirsiniz.5. Ctrl tuşuna basılı iken BULUT katmanına tıklayak seçili alanın oluşmasını sağlayın. Klavyeden D tuşuna basın.
Edit/Stroke yapın ve yandaki değerleri girip OK`leyin.
Select/Deselect ile seçili alanı kaldırın.
Ctrl tuşuna basılı tutarak klavyenizdeki yön tuşlarından aşağı ok tuşuna 2 kez ardından sola ok tuşuna 2 kez basarak Layer 1 katmanını kaydırın.
Bu işlemle yazımıza üç boyutlu bir görünüm kazandırmış olduk.Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER