Üye Kayıt Üye Giriş

C++ Ürün Fiyatı : 33 TL


İnteraktif Eğitim DVD hediye Oku, İzle, Dinle, Öğren

 

Muhammed MASTAR 
Süha ERİŞ

 
C++ dünyasına hoş geldiniz. Bilmelisiniz ki; bu kitabı bitirdikten sonra herhangi bir programlama dilini çok rahat öğrenebileceksiniz.

 
C++'ı öğrenen, öğrenmeye çalışan herkese C'nin kesinlikle bilinmesi gerektiği vurgulanır. Bu kitapta, daha önceden hiçbir şey bilmenize gerek olmadan C++'ın nasıl öğrenildiğini göreceksiniz. İster programlama dünyasına hobi olarak ilginiz olsun ister lisede veya üniversitede bu dersi alıyor olun. Kitabın sonlarına geldiğinizde iyi ki de C++ programlama dilini öğrenmişim diyeceksiniz. Her şeyden öte bu kitap, yabancı dilden çevrilmemiştir. Birçok kitapta gördüğünüz “delete yapın, install edin, create'leyin” tarzında yarı İngilizce yarı Türkçe kavram kargaşalarına rastlamazsınız. Tamamen özgün bir dil ve özgün uygulama örnekleri ile hazırlanmıştır.

 
Bu kitapta, her konuyla ilgili fazlasıyla örnek, güncel hayat ile harmanlanarak ve her tanım anlaşılmaz kelimelerden arındırılarak anlatılmıştır. Bu sayede bu dilin hem içyapısını hem de pratiğini tamamen öğrenmiş olacaksınız. 

 
Ayrıca kitabın yanında DVD verilmektedir. Her ünitenin sonunda o konuyu özetleyecek Başlangıç – Orta – İleri seviyede örnekler yer almaktadır.  Bölüm sonlarındaki bu örneklerin çözümlerini de sesli ve görsel olarak bu DVD'nin içerisinde bulacaksınız. Ayrıca bu anlatılan örneklerin kaynak kodlarına da sahip olacaksınız.

 
Kitapta yer alan başlıca konu başlıkları şöyledir:

 
         Programlamaya Giriş
         C++’a Giriş
         Operatörler
         Kontrol Yapıları
         Döngüler
         Diziler
         Fonksiyonlar
         Göstericiler
         Yapılar
         Önişlemci Komutları
         Hazır Fonksiyonlar
         Sınıflar ve Nesneler
         Nesne Dizileri ve Göstericiler
         Başvurular ve Dinamik Bellek Yönetimi
         Fonksiyonların Aşırı Yüklenmesi
         Operatörlerin Aşırı Yüklenmesi
         Nesne Yönelimli Programlama
         Kalıtım
         Sanal Fonksiyonlar ve Çok Biçimlilik
         Giriş ve Çıkış (I/O) Akışları
         Şablonlar ve Hata Denetimi
         Örnek Uygulama Projeleri
         Her Bölümün Sonunda Örnek Sorular ve Video Anlatımlı Çözümleri

 

 

Yazarımız Hakkında:

 

Muhammed Mastar , İstanbul’da doğdu ve büyüdü. Lise öğrenimini Fatih Vatan Lisesi’nde bitirdi ve şuan Lisans eğitimine Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde devam etmektedir. C++, C#, SQL alanlarında internette yayınlanmış birçok makalesi ve dersleri bulunmaktadır. İlgi alanları arasında web tasarım ve web grafik bulunmaktadır. Kendisini programlama konularında sürekli geliştirmeye çalışmaktadır. Yazarımız hakkında daha detaylı bilgi için www.muhammedmastar.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Süha ERİŞ, İstanbul’da doğdu ve büyüdü. Lise öğrenimini Edirne Lisesi’nde bitirdi ve şuan Lisans eğitimine Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde devam etmektedir. İlgi alanları arasında Java, Oracle bulunmaktadır. Web teknolojilerini yakından takip etmektedir. Ayrıca Visual Basic, .NET ve Java gibi görsel programlama dilleri ile uygulamalar geliştirmektedir.

C++