Üye Kayıt Üye Giriş

Galaxy Note 3 tanıtıldı!


SMMM Staja Başlama Görüntülü Eğitim Seti

 

Galaxy Note 3 tanıtıldı!


Galaxy,Note 3,samsung,S Pen,Android 4.3

Samsung Galaxy Note 3ü tanıttı!

IFAnın en büyük tanıtımlarından biri dün gerçekleşti ve Samsung, yeni dev ekranlı cebi Galaxy Note 3ü ortaya çıkardı.

5.7 inç ekrana sahip Galaxy Note 3ün öne çıkan özellikleri arasında daha hızlı, 2.3GHz dört çekirdekli (veya bölgeye göre 1.9GHz sekiz çekirdekli) işlemci, 3.200mAh pil, 3GBlık muazzam bir RAM, 13MPlik bir kamera, UHD (4K) video kaydı (modele göre değişiyor), 1080pde 60 fps video kaydı var.

Cihazın 1080p çözünürlüklü ekranında tabi ki Super AMOLED teknolojisi kullanılmış. Ekranın boyutu, 5.5 inçlik Note 2den biraz daha büyük, yeni satışa sunulan Galaxy Meganınkine yakın.

168 gram ağırlığındaki Galaxy Note 3, biri pembe olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak. Cihazın Note 2ye göre hemen farkedilen bir özelliği ise arka yüzünün "deri benzeri" bir yapıya sahip olması.

Galaxy Note 3ün diğer yenilikleri ve fazlası

Kutusundan Android 4.3 ile çıkacak olan Galaxy Note 3, bir seri S Pen yeniliğiyle beraber geliyor. Tanıtımda uzunca yer verilen bu yeniliklerden Air Command, ekrana kalemle bastırdığınızda karşınıza yuvarlak şekilli bir menü getiriyor. Buradan Samsungun kalem uygulamaları olan Screenwrite, Action Memo, Scrapbook, S Finder ve Pen Windowa ulaşabiliyorsunuz.

Samsung, Note 3 ile beraber S Penin kullanımını artırmak, onu uygulamalarla daha iyi etkileşim kurmamızı sağlayacak bir araç haline getirmek istiyor. Geliştirilen el yazısı desteği, yazdığınız yazılar içindeki telefon numarasını ve adresleri çıkarıp rehbere geçirebiliyor. Pen Window işlevi, ekrana bir kutu çizerek bir uygulamayı küçük bir kutu içerisinde çalıştırmanıza izin veriyor. Bu küçük kutu içinde YouTube, hesap makinesi, e-posta uygulaması gibi uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz. Aynı anda birden fazla Pen Window açarak bu pencereleri istediğiniz yere taşımanız mümkün.

Note 3ün tasarımında da önemli değişiklikler var. Az önce belirttiğimiz gibi Samsung, Galaxy Note 3ün arkasında kullandığı plastiği bir miktar kabartarak ona "deri" görünümü vermiş. Kasanın kenarlarındaki sahte dikiş efekti ise bizce hiç de kötü görünmüyor.

32GB ve 64GBlık sürümleri bulunacak olan Galaxy Note 3, 25 Eylülden itibaren piyasaya sürülmeye başlanacak

İngilizce Öğreten Eğitim Seti

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.